Jak utrzymać czystość w trudno dostępnych miejscach?

person Opublikowane przez: Hurtownia Bis list W: Artykuły na blogu Na: comment Komentarz: 0 favorite Polubienia: 514

Przebywanie w uporządkowanej przestrzeni bezpośrednio wpływa na poprawę komfortu i jakości życia, jednak utrzymanie czystości nie zawsze stanowi łatwe zadanie. W wielu przypadkach porządek jest jedynie pozornym wrażeniem, podczas gdy w różnych zakamarkach wciąż czają się siedliska brudu i bakterii. Chcąc mieć pewność, że przestrzeń nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i jest w pełni wolna od zabrudzeń, warto sięgać po profesjonalnie produkty z dziedziny chemii gospodarczej.

 

Utrzymanie porządku w łazience - na co zwrócić uwagę?

Z uwagi na charakter tego pomieszczenia, w wielu miejscach przykłada się szczególną wagę do czystości łazienek. Niezależnie od tego czy te znajdują się w przestrzeniach domowych czy publicznych, warto stosować środki, które pozwolą usunąć nie tylko zabrudzenia, ale też różnego rodzaju wirusy i bakterie. Te przede wszystkim zlokalizowane są w obrębie muszli klozetowej, gdzie występujący kamień możne stanowić idealne siedlisko dla rozwoju niepożądanych drobnoustrojów. Żel palemka do wc stanowi doskonałe rozwiązanie do łazienek, z uwagi na swoje wielopłaszczyznowe działanie. Kształt dozownika pozwala na dotarcie do trudnodostępnych przestrzeni, co znacząco ułatwia prace sanitarne. Żel nie tylko usuwa kamień i inne osady, ale też działa wybielająco i likwiduje przykre zapachy. Wybieranie produktów o silnej formule pozwala osiągać zadowalające efekty, dodatkowo taki produkt można wykorzystać też do czyszczenia innych powierzchni sanitarnych, jak np. umywalki czy brodziki, które również stanowią siedliska wirusów i bakterii.

W przypadku łazienek w domach i mieszkaniach, w pomieszczeniach tych często przetrzymuje się przedmioty codziennego użytku, takie jak np. szczotki do włosów lub szczoteczki do zębów. Doskonałym rozwiązaniem na zabezpieczanie takich przedmiotów, jest przechowywanie ich w kosmetyczkach czy specjalnych etui. Ponadto szczoteczkę do zębów najlepiej zmieniać nie rzadziej, jak raz na 3 miesiące i od czasu do czasu warto ją przegotować gorącą wodą. 

 

Jakich miejsc nie należy pomijać podczas porządków w kuchni?

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że to nie w łazience, a w kuchni zazwyczaj znajduje się najwięcej bakterii, dlatego też podczas prac porządkowych, zadbanie o czystość w tego typu pomieszczeniach jest niezwykle ważne. Do podstawowych porad związanych z utrzymaniem bezpieczeństwa w kuchni, należą przede wszystkim cykliczne wymiany przedmiotów takich jak stare deski do krojenia i gąbki do mycia naczyń. Specjaliści polecają zmieniać myjkę kuchenną nie rzadziej, jak raz w tygodniu, aby mieć pewność, że ta nie będzie siedliskiem wirusów i bakterii, jednak najlepiej robić to co około 3 dni. 

W kuchni przechowywane i przyrządzane jest jedzenie, które potem przeznacza się do spożycia, dlatego transmisja drobnoustrojów z otoczenia do organizmu ludzkiego niezwykle prosta. By zadbać o swoje zdrowie, warto sięgać po produkty czyszczące, które nie tylko usuną brud, ale też wyeliminują wirusy i bakterie z otoczenia. Specjalistyczna chemia gospodarcza daje gwarancję działania na wielu płaszczyznach. Produkty z tej kategorii skomponowano tak, by doskonale radziły sobie z różnego rodzaju zabrudzeniami, czyniąc sprzątanie nie tylko łatwiejszym, ale przede wszystkim bardziej efektywnym. 

Do głównych siedlisk bakterii występujących w kuchniach należą przede wszystkim: 

  • zlewozmywaki, 
  • okapy kuchenne, 
  • zmywarki, 
  • piekarniki i kuchenki, 
  • lodówki,
  • kosze na śmieci. 

Poza samym czyszczeniem różnych przestrzeni, warto wyrobić w sobie dobre nawyki dbania o własną kuchnię. Umieszczanie pożywienia w osobnych opakowaniach w lodówce wpłynie nie tylko na wizualne walory jej zawartości, ale w przypadku zepsutych produktów, ułatwi ich oddzielenie od tych, które wciąż nadają się do spożycia. W przypadku przechowywania kosza na śmieci w kuchni, lepiej nie odkładać zbyt długo w czasie wyniesienia jego zawartości, szczególnie w przypadku resztek jedzenia. Dobrze też zaopatrzyć się w wytrzymałe worki, odporne na uszkodzenia, dzięki którym nic się nie wysypie i nie wyleje. 

 

Jak dbać o porządek w samochodzie? 

Dbanie o porządek we własnym otoczeniu nie powinno ograniczać się jedynie do przestrzeni domowych. Samochód to niezwykle popularny środek transportu, z którego każdego dnia korzysta wiele osób, nie tylko tych w charakterze kierowcy, ale też pasażerów. Poza typowymi pracami porządkowymi, takimi jak odkurzanie lub czyszczenie tapicerki, niezwykle ważne jest zadbanie o stan klimatyzacji we własnym pojeździe. W trudnodostępnych otworach klimatyzacji gnieździ się kurz, zabrudzenia, a także wirusy i bakterie, które po jej uruchomieniu wypełniają całą przestrzeń samochodu. Większość produktów czyszczących działa jedynie powierzchownie, nie zwalczając ryzyka związanego z głęboko osadzonym brudem. Chcąc mieć pewność, że klimatyzacja zachowana będzie w odpowiednim stanie i nie będzie stanowiła ryzyka pogorszenia zdrowia, najlepiej decydować się na specjalistyczne produkty, takie jak pianka do czyszczenia klimatyzacji. Dzięki nakładce z wydłużonym i elastycznym dozownikiem, pianka dociera do najbardziej niedostępnych miejsc, których wyczyszczenie tradycyjnymi sposobami nie byłoby możliwe. Stosowanie tego typu produktu już po pierwszy użyciu pozwala na swobodne oddychanie pełną piersią, bez obaw o siebie i swoich bliskich. 

Dobrym rozwiązaniem, pomagającym utrzymać samochód w czystości, jest też przechowywanie w nim porządnej ściereczki, która ułatwi usuwanie brudu i kurzu. Należy jednak pamiętać, że tego typu produkty warto od czasu do czasu wyprać lub zastąpić nowym, aby sam z siebie nie był źródłem bakterii w aucie. Szmatki z mikrofibry nie tylko doskonale sprawdzają się do czyszczenia, ale też z uwagi na swoje włókna są niezwykle wytrzymałe i doskonale znoszą procesy pielęgnacyjne, takie jak pranie w pralce, dzięki czemu służyć mogą przez długie lata. 

 

Jakie środki czystości wybierać?

Kwestia wyboru środków czystości często zależy od indywidualnych preferencji, jednak chcąc mieć pewność, że konkretna przestrzeń utrzymana będzie w stanie nie tylko zadowalającym wizualnie, ale też bezpiecznym dla zdrowia, warto sięgać po profesjonalne produkty chemii gospodarczej. Wybierając detergenty stworzone z myślą o konkretnym przeznaczeniu, zyskuje się pewność, że te poradzą sobie z uporczywym brudem, niezależnie od stopnia niedostępności danej przestrzeni. 

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Sroda Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień