Rodzaje mopów - Przegląd rodzajów

person Opublikowane przez: Hurtownia Bis list W: Artykuły na blogu Na: comment Komentarz: 0 favorite Polubienia: 590

Zakup mopa to wbrew pozorom dość skomplikowana kwestia. Od tego jaki rodzaj mopa będziemy używać zależy czystość podłogi, a także komfort sprzątania. Na rynku jest bardzo szeroki wybór, dlatego warto bliżej się przyjrzeć dostępnym propozycjom. 

 

Mopy sznurkowe

Najbardziej popularne już od wielu lat, a przy tym najtańsze są tzw. mopy sznurkowe. Można je nabyć już za kilka złotych. Aby jego obsługa była łatwiejsza i bardziej higieniczna, trzeba dokupić specjalne wiaderko, które pozwala wycisnąć zbyt duże ilości wody. Ponadto, aby umyć podłogę potrzeba sięgnąć po wybrany detergent np. po mydło uniwersalne. Warto wspomnieć, że po wykorzystaniu można łatwo wymienić sznurkową końcówkę. 

 

Mopy paskowe

Bardzo podobny do mopa sznurkowego jest mop paskowy. Jest on jednak bardziej trwały i skuteczniejszy. Bardzo często paski wykonane są z mikrofibry, która dobrze radzi sobie z brudem i kurzem. Cena mopów paskowych także jest niezbyt wysoka. Podobnie jak mopy sznurkowe, aby uporać się z brudem, potrzebne jest np. mydło do mycia. 

 

Mopy płaskie

Jest to bardzo praktyczny i w ostatnim czasie popularny mop. Można zdjąć z niego materiał czyszczący i dokładnie uprać w pralce, dzięki temu zachowany jest wysoki poziom higieny. Materiał mocuje się za pomocą specjalnych rzepów lub kieszeni. Jego użytkowanie jest bardzo wygodne, a możliwość dobrego odciśnięcia wody, sprawia, że świetnie radzi sobie z myciem parkietów i innych, delikatnych powierzchni. Mop płaski jest nieco droższy niż wyżej wymienione mopy, w komplecie warto także kupić specjalne wiadro oraz kilka materiałów na zmianę. 

 

Mopy parowe

Jest to bardziej profesjonalny i zaawansowany sprzęt niż poprzednie mopy. Wymaga on zasilania prądem. Jego działanie polega na podgrzaniu wody do określonej temperatury, dzięki czemu sprzęt bardzo dobrze czyści wszelkie zabrudzenia, plamy i kurze, a przy tym dezynfekuje. Niektóre mopy, mają w zestawie kilka wymiennych końcówek, dzięki którym możliwe jest czyszczenie różnych powierzchni. Nie potrzebne jest żadne mydło do czyszczenia plam, kluczowe znaczenie ma para wodna. Cena tego typu urządzeń, jest znacznie wyższa niż tradycyjnych mopów. 

Na rynku dostępne są najróżniejsze rodzaje mopów. Wybierając ten najbardziej dogodny, warto także zwrócić uwagę na długość kija. Aby praca była przyjemna i nie problematyczna, powinien być on dopasowany do naszego wzrostu. Najlepsze są kije regulowane. Warto wspomnieć, że w ostatnim czasie bardzo popularne są mopy, które sprzątają same, bez konieczności ingerencji człowieka. 

Poniżej przedstawiamy najczęściej kupowane mopy w naszym sklepie internetowym:Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Sroda Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień