KARMA DLA ZWIERZĄT

Jednym z najważniejszych wyborów, przed jakimi staje każdy opiekun, jest decyzja o tym, jaka karma dla zwierząt znajdzie się w misce jego pupila. Właściwa dieta ma bowiem bardzo istotny wpływ na kondycję oraz zdrowie wszystkich domowy ulubieńców!

Karma dla zwierząt - co warto wiedzieć?

Na rynku zoologicznym dostępne są obecnie gotowe produkty przeznaczone do żywienia zwierząt domowych w formie:

  • Karmy wilgotnej (karmy mokre),
  • karmy półwilgotnej,
  • karmy suchej.

Różnią się one zawartością wody, która w produktach wilgotnych wynosi nawet do 80%, a w karmach suchych plasuje się na poziomie zbliżonym do 10%. Bez względu na rodzaj karmy, zwierzęta muszą mieć jednak stały dostęp do czystej i świeżej wody!

Karma sucha to dobry wybór, gdy opiekun spędza sporo czasu poza domem. Jest ona wygodna w dozowaniu, może być pozostawiona w misce pupila przez kilka godzin i stanowi kompletnych posiłek, który zapewni każdemu psu lub kotu wszystkie niezbędne witaminy oraz minerały! Jest to także wygodne rozwiązanie w podróży, czy w momencie pozostawienia pupila pod opieką rodziny lub przyjaciół.

Karmy wilgotne charakteryzują się wysoką smakowitością oraz przyjemną dla zwierząt miękką konsystencją, dlatego mogą stanowić formę przekąsek lub nagród oraz być wykorzystywane u psów lub kotów z chorobami stomatologicznymi, czy w czasie obniżonego apetytu. Na rynku dostępne są już kompletne, zbilansowane produkty mokre. Taka karma dla zwierząt, może być traktowana, jako właściwy i w pełni wartościowy posiłek!

2 produkt(y)